Dental İmplant

İstanbul diş implant tedavileri ve fiyatları

istanbul diş implant tedavileri

Dental implant bir tür yapay diş köküdür. Çene kemiğine cerrahi müdahaleyle yerleştirilir. Bir veya daha fazla dişini kaybetmiş olan kişiler için kalıcı bir çözümdür. Alternatif tedavilere göre fiyatı biraz yüksek olmasına rağmen uzun vadede epey bir avantajlıdır.

İstanbul diş implant tedavileri için farklı seçenekler bulabileceğiniz bir şehirdir. Bu sebepten ötürü dental turizm açısından Avrupa’nın en uğrak noktalarındandır. Popülerliğini ise büyük oranda deneyimli ve profesyonel diş hekimlerinin varlığına borçludur.

Diş implant tedavilerinin faydaları nelerdir?

Eksik diş tedavisinde kullanılan farklı yöntemler olsa bile kalıcılık ve rahatlık söz konusu olduğunda diş implantı bir adım öndedir. Diş implantı titanyum gibi insan vücuduyla uyumlu malzemelerden üretilirler. Diş kökünün yerini aldıklarından oldukça rahattırlar.

 • Dayanıklılık: Bakımlarına dikkat edildiği sürece diş implantları uzun yıllar boyunca kullanılırlar. İşlevsel açıdan diğer yöntemlere göre doğal dişi çok iyi taklit edebildikleri için oldukça iyidirler. Çene kemiğinize güvenli bir şekilde yerleştirilirler. İmplant tedavilerinin literatürde başarı oranı %99’un üzerindedir.
 • Doğallık: Diş implantları doğal görünüm sunarlar. Özellikle ön dişlere yapılan implantlar estetik görünümü desteklerler. Dişleriniz çiğneme kuvvetlerini kaybetmezler. Köprü protezlerin aksine, eksik diş bölgesine komşu olan dişlerin kesilmesine ihtiyaç yoktur ve mevcut dişler doğal halini korur.
 • Konfor: Diş implantları rahatsız edici değildirler. Protez dişler gibi sürekli çıkarıp takmak zorunda kalmazsınız. Zaman geçtikçe çene kemiğinin erimesine bağlı olarak ağızda oynama yapan ve vuruklara neden olan damak protezler gibi sorunlar ile baş etmek durumunda kalmazsınız. Normal dişlerin yerini aldıklarından bakım prosedürleri benzerdir.

Dişleriniz eksik olduğunda sözcükleri sesleri tam olarak çıkaramama gibi problemler yaşayabilirsiniz. Eksik diş tedavisinde diş implantlarını tercih ederseniz görünümünüze ek olarak konuşma becerinizi güçlendirirsiniz. Bunun için İstanbul diş implant tedavilerinden yararlanmayı düşünebilirsiniz.

Dental implant tedavisinde neden İstanbul?

İstanbul diş implant tedavilerinde popüler bir yerdir. Popülerliğin sebebi elverişli konum ve uygun fiyat avantajı gibi durumlardır. Bu sebeplerden herhangi biri size hitap ediyorsa ve farklı bir yerde yaşıyorsanız dental implant tedavinizi İstanbul’da yaptırmayı düşünebilirsiniz.

 • Uygun fiyat: Avrupa ülkelerinin büyük şehirleri düşünüldüğünde İstanbul diş implant tedavisi açısından uygun fiyatlı bir yerdir. Bu sebepten ötürü kendi ülkenizde diş yaptırmak çok maliyetliyse İstanbul’a gelmeyi düşünebilirsiniz.
 • Kaliteli hizmet: İstanbul’da en iyi implant doktorlarını bulabilmek mümkündür. Diş tedavinizi kaliteli bir şekilde yaptırmak profesyonelleri seçmelisiniz. Üç boyutlu diş tomografisi gibi son teknoloji görüntülenme tekniklerini kullanan profesyonel diş hekimleri vardır.
 • Ulaşım kolaylığı: İstanbul ulaşımı kolay olan bir şehirdir. Civardaki illerden ve ülkelerden herkes çok zorlanmadan şehir merkezine ulaşabilirler. Ulaşım zorluğu olmadığından İstanbul diş implant tedavilerinde gözde yerlerden biridir.

Bazı ülkelerde implant tedavisi yaptırmak isteyen kişiler tedavi için uzun bir süre beklemek zorundadırlar. İstanbul diş implant tedavilerinde bu tür beklemelere gerek yoktur. Hızlı ve güvenilir bir şekilde eksik diş tedavisi yaptırabileceğiniz çeşitli diş klinikleri vardır.

İstanbul diş implant tedavisi süreci nasıl ilerler?

İstanbul diş implant tedavisi süreci her hastaya göre değişiklik gösterebilir. Buna rağmen genel prosedürler bellidir. Tedavi olmak istediğiniz diş hekimi konsültasyon aşamasıyla ilk adımı atar. Diş implantlarının sizin için uygun bir tedavi olup olmadığına karar vermeye çalışır.

 • Tedavi planının oluşturulması: Diş hekiminiz diş implantlarının sizin için uygun olduğunu düşünüyorsa bir tedavi planı oluşturur. Tedavi için uygun olup olmadığınız, üç boyutlu diş tomografisi incelemesi ve ağız içi muayeneleriniz sonucunda belli olacaktır.
 • Sistemik sağlık durumu: Sistemik olarak sağlığınız da mutlaka değerlendirilen etkenlerden bir tanesidir. İmplant tedavi planında çeşitli ek prosedürler yer alabilir. Özellikle kemik yapınız güçsüzse implant yerleştirebilmek için kemik grefti oluşturulabilir.
 • Diş implantının yerleştirilmesi: Diş hekiminiz plana bağlı kalarak implantları yerleştirir. İmplant yerleştirme işlemi lokal anesteziyle gerçekleştirilir. Genel olarak prosedürlerin ne kadar süreceği yapılacak implant sayısına bağlıdır.
 • Dişlerin çekilmesi: Eğer dişlerinizin çekilmesi gerekiyorsa, dişleriniz çekilir çekilmez anında implant yapılabilir. “Anında implant” adı verilen bir teknik uygulanır. Diş implantınızın yerleştirilmesinden bir hafta sonra ise dikişler alınır.
 • İyileşme sürecinin beklenmesi: İmplant yerleştirildikten sonra belirli bir iyileşme sürecine ihtiyaç vardır. Diş hekiminiz size osseointegrasyon süreci boyunca kullanabileceğiniz bir geçici diş sunar. Bu süreç kullanılan implantın çeşidine ve gerçekleştirilen operasyonun türüne göre değişkenlik gösterir.
 • Kemik tozu uygulaması: İmplantların kemik ile kaynaşması için beklenen süre ortalama 3 aydır. Hiossen gibi implant markası kullanıldığında süre azalabilir. Bu süre avantajı Hiossen implantın yüzey özelliklerinden kaynaklanır. Eğer kemik tozu uygulanırsa süre 6-8 aya kadar çıkabilir.
 • İmplant tedavisinin tamamlanması: İmplant çene kemiğinizle kaynaştıktan sonra diş hekiminiz abutmentleri yerleştirir. Abutmentleri yerleştirildikten sonra onların üzerine doğal dişlerinizle uyumlu renkte olan kuronlar eklenir. Bu aşama bir hafta içerisinde tamamlanır.

İstanbul diş implant tedavilerinde ameliyat sonrası bakım çok önemlidir. Bir süre daha dişlerinizi yaptırdığınız diş kliniğinin yakınlarında olmanız gerekebilir. Takip randevularını ihmal etmeniz durumunda implant uygulaması başarısızlıkla sonuçlanabilir.

En iyi İstanbul diş implant kliğini nasıl seçilir?

İstanbul diş implant tedavisi olmak istediğiniz yerse güvenilir bir diş kliğini veya diş hekimi tercih ettiğinizden emin olmanız gerekir. Diş hekimliğinde profesyonellik ve deneyim çok önemlidir. Seçim yaparken ilk olarak bu faktörleri göz önünde bulundurmalısınız.

 • Deneyim: Diş hekimi seçiminde deneyimi ön planda tutarken aynı zamanda niteliğe önem vermelisiniz. Diş hekiminizin eğitimini, geçmiş deneyimlerini ve çalışmalarını incelemelisiniz. Araştırma aşamasında olabildiğince bilgi toplamalısınız.
 • Görüşler: Diş kliniği veya diş hekimi hakkında çevrimiçi ortamda paylaşılan tüm görüşleri incelemelisiniz. Tarafsız platformlarda yapılan yorumları değerlendirmelisiniz. Sosyal medya yorumlarını incelerken sahte yorumlara karşı dikkatli olmalısınız.
 • Ulaşım: Diş hekiminize ulaşımınız kolay olmalıdır. İstanbul diş implant tedavilerinde her zaman her şey yolunda gitmeyebilir. Bir terslik yaşamanız durumunda diş hekiminize hızlı bir şekilde ulaşabilmelisiniz. Bu sebeple merkezi konumlara öncelik verebilirsiniz.
 • Ekipmanlar: Diş hekiminizin kullanabildiği ekipmanlara dikkat etmelisiniz. Üç boyutlu tomografi gibi gelişmiş teknikleri kullanabilen diş hekimleri diğerlerine göre bir adım öndedirler. Seçim yaparken teknolojileri ve ekipmanları araştırmalısınız.
 • Fiyat: Dental implant tedavilerinde fiyat sizin için önemli bir faktör olabilir. Tedavi olmak istediğiniz kliniğin tüm ödeme imkanlarını gözden geçirmelisiniz. Fiyatlandırmada sonradan ek ücretler tanımlanmayacağından emin olmalısınız.

İstanbul diş implant tedavisi yaptırmak için popüler bir şehir olsa bile araştırma yapmayı ihmal etmemelisiniz. Bütçeniz ve beklentileriniz dahilinde en iyi implant doktorunu seçmelisiniz. Bunun için tedavi olmadan önce araştırmaya vakit ayırmalısınız.

istanbul diş implant fiyatları

İstanbul diş implant fiyatları ne kadar?

İstanbul diş implant fiyatları Avrupa ülkelerine göre uygundur. Bunda implant tedavisi çeşitliliğinin payı büyüktür. Ayrıca implant fiyatlarının uygun olmasında yaşam maliyetinin Avrupa şehirlerine göre daha düşük olmasının etkisi büyüktür.

Avrupa’nın önde gelen şehirleri ile İstanbul arasında fiyat karşılaştırması yapıldığında neredeyse üç-dört katlık bir fark olduğu görülebilir. Ek olarak, dental implant fiyatları implant markası, diş hekiminin deneyimi ve kullanılan ekipmanlar gibi farklı faktörlerle bağlantılıdır.

Diş eksikliğinizi implant tedavisiyle ortadan kaldırmak istiyorsanız İstanbul iyi bir seçenek olabilir. Özellikle Avrupa’da yaşıyorsanız İstanbul diş implant tedavisi için ideal bir alternatiftir. Kapsamlı araştırma yaptıktan sonra uygun zamanda yola çıkabilirsiniz.

İmplant fiyatlarını etkileyen faktörler nelerdir?

İstanbul dahil olmak üzere dünyanın pek çok bölgesinde implant fiyatlarını etkileyen belirli faktörler vardır. Uygulanacak implant sayısı, implant markası ile türü, malzemeler, gerekli olan ek prosedürler ve implant üstü kaplamalar gibi birbirinden farklı faktörleri göz önünde bulundurmalısınız.

Eksik diş tedavisinde kullanılacak implant miktarı fiyatı etkileyebilir. Eğer tedaviye uygunsanız all-on-four implant gibi çeşitli seçeneklerle bir miktar olsun tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca klasik dental implant yerine farklı tipte implant tercih ederseniz fiyat artış gösterebilir.

Bazı hastaların implant yerleştirme işleminden önce belirli prosedürlerden geçmeleri gerekir. Kemik grefti yapılması, sinüs lifting ve buna benzer yöntemlerin her birisi maliyeti yükseltebilirler. Diş hekiminizden detaylı bilgi aldığınızdan emin olmalısınız.

Dental implant ödeme seçenekleri neler?

İstanbul diş implant tedavilerinde farklı ödeme seçenekleri bulabileceğiniz şehirlerden biridir. Diş kliniklerinin çoğu peşin ödeme yöntemiyle çalışırlar. Bazı diş klinikleri ise hastalarına kolaylık sağlamak için implant diş taksitlendirme gibi imkanlar sunabilirler.

Ağız ve diş sağlığınızı önemserken bütçenizi göz ardı etmemelisiniz. Dental implant eksik diş tedavisinde en iyi çözüm olsa bile başlangıçta maliyetlidir. Uzun vadeli düşünüldüğünde ise implant yaptırmak uygun fiyatlı çözüme dönüşür. Karar verirken her ayrıntıyı değerlendirmelisiniz.