Dental İmplant

All-on-four implant İstanbul’da nerede yapılır?

all-on-four implant istanbul

Diş eksikliğiniz varsa kaybettiğiniz dişlerin yerine tam ağız implant yaptırmak isteyebilirsiniz. Tam ağız diş eksikliklerinde farklı tedavi yöntemleri bulunur. Bu açıdan all-on-four implant tedavisi en dikkat çekici alternatiflerden biridir.

All-on-four implant İstanbul’da yaptırabileceğiniz tarzda tedavilerden biridir. Ancak öncesinde onun ne olduğunu öğrenmelisiniz. Sonrasında maliyetleri araştırabilirsiniz. Son olarak tedavi süreciyle ilgili bir takım bilgiler edinmeye çalışabilirsiniz.

All-on-four implant nedir?

All-on-four tekniği klasik implant tedavisinden çok farklı değildir. Temelde daha az implant kullanımı yoluyla eksik diş tedavisi gerçekleştirmeyi içerir. Sabit bir köprü olarak kullanılan dişler implant ile tutturulurlar. Protez dişler gibi sürekli takıp çıkarmaya gerek kalmaz.

All-on-four implant İstanbul gibi büyük bir şehirde bulabileceğiniz tedavi yöntemlerindendir. Çene başına en az dört implant uygulanır. Klasik yöntemlerde bu rakam 8-10 şeklindedir. Alt çene için 4 implant standarttır. Üst çene için ise 5-6 implant gerekebilir.

All-on-four implant tekniğinde açılı implant yöntemine başvurulur. Arka kısımda yer alan implantlar belirli bir dereceye sahip açıyla yerleştirilirler. Böylece hastanın kemik kaybı olsa bile kemik yoğunluğu prosedürlerinden geçmeden implant yaptırması mümkün olur.

All-on-four implant İstanbul gibi bir yerde kolayca bulunabilir bir tedavidir. Doğru zamanda randevu oluşturmanız durumunda bir günde implant sahibi olabilirsiniz. Klasik implant tedavileri gibi 6-10 ay beklemenize gerek kalmaz.

All-on-four implant hangi durumlarda yapılabilir?

All-on-four implant İstanbul’da kolayca yararlanabileceğiniz bir hizmet olsa bile herkese uygun olmayabilir. Yan etkiler ve sınırlamalar dahil olmak üzere tüm detaylara hakim olmak gerekir. Diş hekiminizin kontrolü olmadan kendinizi bu tedaviye aday ilan etmemelisiniz.

 • Sağlık geçmişiniz: Diş hekiminiz tıbbi geçmişinizi detaylıca incelemelidir. Ameliyatı gerçekleştirmenin güvenli olup olmadığı bu şekilde belirlenebilir. Örneğin, diyabet rahatsızlığınız varsa ve kontrol altında değilse all-on-four implant yaptıramazsınız.
 • Eksik diş sayısı: All-on-four implant tam dental ark için idealdir. Uygulandığında hiç doğal diş kalmaz. Dişlerinizin büyük bir kısmını kaybettiyseniz sizin için uygundur. Diğer tüm koşullarda ise diş hekiminizin yönlendirmelerini takip etmelisiniz.
 • Ağız ve diş sağlığı: İmplant tedavisi için ağız ve diş sağlığınızın belirli düzeyde güçlü olması gerekir. All-on-four implant yetersiz kemiğe sahip kişiler için uygundur. Bu durum üç boyutlu tomografi sayesinde belirlenebilir.

All-on-four implant İstanbul’da yaptırabileceğiniz bir tedavidir. Kendinize çok uzak olmayan bir diş kliniğinden destek almak isteyebilirsiniz. Ancak diş hekiminizin becerisini asla ihmal etmemelisiniz. En doğru seçim için konsültasyon sürecine dahil olmalısınız.

All-on-four implant avantajları nelerdir?

All-on-four implant tedavisinin belli başlı avantajları vardır. Bu avantajları başlangıçta fark edemeyebilirsiniz. Sadece maliyetten tasarruf etmenizi sağlayan bir tedavi yöntemi değildir. All-on-four implant İstanbul gibi bir şehirde yaptırıldığında hızlı sonuç alabilmek mümkündür.

 • Normal yaşantıya devamlılık: All-on-four implant tedavisi yaptırdığınızda normal yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Sadece aşırı sert yiyeceklerden kaçınmanız gerekir. Sabit dişleriniz doğal görünümleriyle sizi mutlu edecektir.
 • Tamamen doğal görünüm: All-on-four implant her zaman gerçek görünüm sunar. Alışmak biraz zaman alsa bile doğal dişlerle aralarında bir fark olmadığını kolayca fark edebileceksiniz. Gülümsemeniz her zaman sizinle olmaya devam edecektir.
 • Çok kısa tedavi süreci: İmplant yaptırmak kimine göre çok zorlu ve uzun bir süreç olarak kabul edilir. Tüm dişleri tek tek değiştirmek için bu yorum kolayca yapılabilir. Ancak all-on-four implant İstanbul gibi bir yerde hızlı bir şekilde yararlanabileceğiniz bir çözümdür.
 • Minimum rahatsızlık: Protez dişler uygun fiyatlı olsalar bile belirli oranda rahatsız edicidirler. En iyi yapıştırıcıları kullansanız dahi bu durum değişmez. Sürtünme zamanla dişlerinizde ağrı oluşmasına neden olabilir ve konuşmanızı zorlaştırabilir.

All-on-four implant tedavisinde cerrahi müdahale çok azdır. Klasik tedavilerde kemik grefti yaptırma gibi durumlar söz konusudur. Tedavi süreniz uzar ama en önemlisi ciddi bir iyileşme süreci gerekir. All-on-four implant tedavisi bu gereksinimi ortadan kaldırabilir.

all-on-four implant tekniği

All-on-four implant tedavisi nasıl yapılır?

All-on-four implant İstanbul için araştırmanızı önceden yapmalısınız. Sürecin nasıl ilerlediğini ve implant tedavisi sonrası neler yapılması gerektiğini öğrenmelisiniz. İmplant tedavisi aşamaları için diş hekiminiz kendi tekniklerine uygun bir tedavi planı çizecektir.

 • Konsültasyon: Tedavi öncesi her şeyi öğrenmek için diş hekiminizle konsültasyon yapmanız gerekir. Konsültasyon sırasında tıbbi geçmişiniz dahil olmak üzere tüm bilgileri ayrıntılı bir şekilde sunmalısınız. Bu aşamada diş hekiminiz sizi yönlendirecektir.
 • Tedaviye hazırlık: Diş hekiminiz ayrıntılı prosedürler için sizi tedaviye hazırlar. Tedavi sırasında neler olacağını anlatır. Ölçümlerle tedavi planını netleştirir. Tedavide kendinizi rahat hissetmeniz için tüm adımları atmaya çalışır.
 • İmplantın yerleştirilmesi: Tedavi gününde işlemlere başlamadan önce lokal anestezi yapılır. All-on-four implant tedavisinde ağzınızın her bir kavis noktasına implant yerleştirilir. Yerleştirilen bu titanyum vidalar protez dişlerin temelini oluştururlar.
 • Bekleme süreci: İmplantlar yerleştirildikten sonra onların kemikle bütünleşmesi beklenir. Bu süreç yaklaşık 3-6 ay sürer ve kişiden kişiye farklıdır. Kemikle bütünleşme sağlandığında kalıcı protezler için destek oluşturulur.
 • Abutment yerleştirilmesi: İmplant ile çene kemiği tamamen kaynaştıktan sonra diş hekiminiz abutment adı verilen parçaları yerleştirir. Bu abutmentlar protez dişlerin güvenli bir şekilde implant ile bağlanabilmelerini sağlar.
 • Protezin yerleştirilmesi: Tamamen ağız yapınıza uygun üretilen protezler abutmentlara yerleştirilirler. Diş hekiminiz all-on-four tedavisi tamamlamadan önce konforlu kullanım için tüm ince ayarlamaları yapacaktır.

All-on-four, İstanbul’da kolayca yaptırabileceğiniz tarzda bir implant prosedürüdür. Diş hekiminizin talimatlarını takip ettiğiniz sürece herhangi bir problem yaşamadan yeni dişlerinize ve eski gülümsemenize kavuşabilirsiniz.

Tedavi sonrası nelere dikkat edilmeli?

All-on-four implant tedavisi yaptırdıktan sonra hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olacaktır. İmplant uygulamasının başarısı diş hekiminin deneyimine bağlı olabilir. Buna rağmen beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmek dahil bazı adımlar atmanız şarttır.

 • Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirin: Yaptırdığınız implant zarar görmemelidir. Bunun için implant yapılan bölgenin düzgün bir şekilde iyileşmesini sağlamalısınız. Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirerek belirli hasarları önleme şansınız olacaktır.
 • Dinlenmeye vakit ayırın: Hastaların büyük bir kısmı implant yaptırdıktan sonra hızlı bir şekilde normal yaşantılarına dönmeye çalışırlar. Tedavinin ardından dinlenmezseniz çeşitli komplikasyonlarla karşılaşabilir ve sağlığınızı tehlikeye atabilirsiniz.
 • Ağız hijyenine dikkat edin: All-on-four implant tedavisini yaptırdıktan sonra her zaman olduğu gibi ağız hijyenine çok dikkat etmelisiniz. Dişlerinizi fırçalarken aşırı sert diş fırçaları kullanmaktan kaçınmalı ve doğru diş macununu kullanmalısınız.

Eğer tedavi sonrasında bir miktar ağrınız olursa ağrı kesici kullanmak iyi bir fikir olabilir. Diş hekiminiz sizin için en doğru ağrı kesici seçimini yapacaktır. Onun önerilerine uyum sağladığınız taktirde yaşadığınız rahatsızlığı ortadan kaldırabilirsiniz.

all-on-four implant tedavisi istanbul

All-on-four implant İstanbul için en iyi diş hekimi nasıl seçilir?

All-on-four implant tedavisi için en iyi implant doktorunu seçmek isteyebilirsiniz. Bunun için bir takım araştırmalar yapabilirsiniz. Ayrıca diş hekiminizin eğitim geçmişini, başarılarını ve hizmet süresini göz önünde bulundurabilirsiniz. Böylece en iyi seçime doğru yönelebilirsiniz.

 • Hizmet sürekliliği: Her diş hekiminin all-on-four implant tedavisini yapabileceğini düşünmemelisiniz. Belirli oranda cerrahi müdahale gerektiğinden diş hekiminiz bu konuda deneyimli olmalıdır. Böylece komplikasyonları minimize edebilirsiniz.
 • Çeşitli çalışmalar: İmplant tedavisini yapacak olan diş hekiminin alanında çeşitli çalışmalara katılmış olması gerekir. Araştırma yaptığınızda olumlu referanslarla karşılaşmalısınız. Eğer olumlu referanslar yoksa alternatiflere yönelmelisiniz.
 • Tedaviye ayrılan zaman: Hiç kuşkusuz dental implant tedavileri prosedürlerle doludur. Diş hekiminizin implant tedavilerine zaman ayırmış olması gerekir. Çeşitli eğitimlerle sürekli kendini geliştirmeye devam eden diş hekimleri diğerlerinden bir adım öndedir.
 • Teknolojiden yararlanma: Hizmet almak istediğiniz diş hekiminin üst düzey teknolojileri kullandığına dikkat etmelisiniz. Diş hekiminiz üç boyutlu tomografi dahil olmak üzere en iyi ölçüm yöntemlerine hakim olmalıdır.

All-on-four implant İstanbul’da yaptırmak isteyeceğiniz bir tedavi olabilir. Doğru diş hekimini ararken tüm adresleri gözden geçirdiğinizden emin olmalısınız. Aksi taktirde beklediğiniz tarzda bir hizmet alamazsınız ve tedaviden memnun kalmazsınız.

All-on-four implant tedavi fiyatları neler?

All-on-four implant eşsiz bir tedavi yöntemidir. Yüksek kaliteli dişlere sahip olursunuz ama ucuz bir tedavi değildir. All-on-four implant normal implant tedavisine göre pahalı gözükebilir. Ancak aynı miktarda dişi implant ile yaptırmak çok daha maliyetli olur.

All-on-four implant tedavisi için en doğru fiyatı diş hekiminizden öğrenebilirsiniz. Teşhis ve kontroller genelde ücretsizdir. Tedaviye uygun olduğunuz tespit edildiğinde size bir fiyat teklifi sunulur. Tercih ettiğiniz diş hekimi size avantajlı bir fiyat sunarsa teklifi kaçırmamalısınız.

All-on-four implant İstanbul gibi bir yerde kolayca yaptırılabilir. All-on-four implant İstanbul’da yaptırmak istediğiniz bir tedaviyse mutlaka tüm seçenekleri gözden geçirerek ilerlemelisiniz. Çünkü fiyat ile kalite arasında uyumu yakalamalısınız.