Dental İmplant

En iyi implant markaları hangileridir?

en iyi implant markaları

En iyi implant markalarını incelemeye çalıştığınızda önemli bir gerçekle karşı karşıya kalırsınız. Zirkonyum kullanılarak üretilen diş implantları her geçen gün daha popüler hale gelirler. Buna rağmen titanyumdan üretilen klasik implantlar pazarın büyük bir kısmına hakimdirler.

Dental implant sektöründe pazar payı büyük olan en iyi implant markaları genelde diş hekimleri tarafından önerilenlerdirler. Türkiye açısından markalar global ve yerli olmak üzere iki ayrı grupta ele alınmalıdırlar. En iyi implant markaları uzun soluklu bir deneyime sahiptirler.

Dental implant nedir?

Dental implant eksik diş tedavisinde kullanılan önemli bir tıbbi bileşendir. Eksik dişleri olan hastalarda doğal dişlerin yerini alır. Diş implantları doğal dişlere yakın ve kalıcı bir çözüm isteyen kişiler tarafından tercih edilirler. Ancak köprü ve protez tedavilerine göre maliyetlidirler.

Yapısal olarak diş implantı çene kemiğinizin içine yerleştirilir. Küçük bir titanyum vidadır ve cerrahi müdahaleyle yerleştirilmesi gerekir. Vida çene kemiğinizle kaynaştığında üzerine abutment denilen kısım ve onun üzerine diş kaplaması eklenir.

Diş hekiminizin önerilerine bağlı kalarak ağız ve diş bakımına dikkat ederseniz implantlarınızı uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Kaliteli bir diş implantı ortalama 10-15 yıllık bir kullanım ömrüne sahiptir. En iyi implant markalarıyla yapılan implant tedavisi eksik dişler için en kalıcı çözümdür.

En iyi implant markası nasıl seçilir?

Eksik diş tedavisi yaptırmak isteyen bir hasta olarak en iyi implant markalarını tek başınıza seçmek doğru olmayabilir. Diş hekiminizden bu konuda destek almanız gerekir. Ağız ve diş sağlığı muayenesi gerçekleştiren diş hekiminiz sizi en iyi şekilde yönlendirebilir.

  • Üretim deneyimi: Seçeceğiniz implant markasının ne kadar süredir diş implantları ürettiğine dikkat etmelisiniz. Tercihiniz her zaman uzun süredir üretim yapan markalardan yana olmalıdır. En iyi implant markaları bunu sağlamaya odaklanırlar.
  • Başarısızlık oranı: Üretim yapan implant markasının başarısızlık oranı nedir? Daha önce ürettiği diş implantlarında istenilen kaliteyi yakalayamayan markalardan uzak durmalısınız. Daima çözüm odaklı olan en iyi implant markalarına yönelmelisiniz.
  • Ürün araştırması: Bir markanın en iyi implant markaları arasında yer alabilmesi için araştırma ve geliştirmeye önem vermesi gerekir. Belirli kalite standartlarını yakalamış olan markaları tercih ettiğinizde sorun yaşama olasılığınız azalır.
  • Orijinal üretim: En iyi implant markaları orijinal üretim gerçekleştirirler ve sahte yöntemlere başvurmazlar. Ucuz implant seçmek için çaba gösterdiğinizde sahte markalara denk gelme olasılığınız oldukça yüksektir.

En iyi implant markalarını seçmek için tek başınıza ilerlemeniz sağlıklı olmayabilir. Mutlaka diş hekiminizin tavsiyelerini dinlemelisiniz. Uzun bir süredir kullandığı implant markası tedavi süreci ve sonrası dahil olmak üzere size daha fazla katkı sağlayabilecektir.

global en iyi implant markaları

Dünya genelinde en iyi implant markaları

Dünya genelinde en iyi implant markaları sadece ürettikleri kaliteli diş implantlarıyla bilinmezler. Aynı zamanda araştırma ve geliştirme yatırımları yaparlar. En iyi implant markaları hemen hemen tüm hastalara ulaşmaya ve dental implant sistemleriyle onların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışırlar.

1. Nobel Biocare

Nobel Biocare, İsviçre merkezli bir dental malzeme üreticisidir. CAD/CAM tabanlı kişiye özel protezler ve diş implantlarına sahiptir. Özellikle diş implantı denildiğinde global anlamda en iyi implant markaları arasında yer alır. Diş implantlarındaki tüm malzemeleri birinci sınıftır.

Diğer markalarla karşılaştırıldığında implant fiyatları açısından dezavantajı mevcuttur. Çünkü sunduğu kalite doğrultusunda fiyatları yüksektir. Dental implantta kalite önceliğinizse ve bütçe geri plandaysa Nobel Biocare tercih edebileceğiniz ilk markalardan birisidir.

2. Straumann

Straumann genel merkezi İsviçre’nin Basel kentinde yer alan bir şirkettir. Bu şirketin ürün gamı oldukça yüksektir çünkü sadece diş implantları ile ilgilenmez. Diş malzemeleri, diş hekimlerinin kullandığı aletler, CAD/CAM protezleri, dijital ekipmanlar ve şeffaf plaklar üretir.

Straumann markasını diğerlerinden farklı kılan yenilikçi bir yaklaşıma sahip olmasıdır. Dental implant alanında bilimsel ilerlemeye odaklanır ve sektöre öncülük etmeye çalışır. Diş tedavileri söz konusu olduğunda genelde yenilikçi fikirler bu markadan çıkar.

3. Zimmer Biomet

Zimmer Biomet diş implantları üreten en köklü firmalardan biridir. Tıbbi cihaz üretimi konusunda uzmanlaşmış geniş bir üretim ağının içerisinde yer alır. Özellikle sağlık uzmanlarına ve hastalara yeni olanaklar sunma konusunda sürekli gelişim içerisindedir.

Zimmer Biomet dünya çapında saygınlığı olan bir markadır. Dişçilik endüstrisine ek olarak ortopedi alanına katkı sağlar. Sürekli olarak sağlık uzmanları ve araştırmacılarla işbirliği içerisindedir. Global anlamda kaliteli implant denildiğinde öne çıkmayı başarır.

4. Osstem

Osstem, Güney Kore merkezli bir dental implant şirketidir. Özellikle dental implant sistemleri geliştirme konusunda ileri düzey çalışmalara sahiptir. Dental implant ürünlerini dünya genelindeki pek çok ülkeye ulaştırır ve bu anlamda en bilinen şirketler arasındadır.

Osstem farklı yapılarda dental implant sistemlerine sahiptir. Eksik diş tedavisinde kullanılacak dayanıklı malzemeler üretir. Ürettiği diş implantlarının tamamı uluslararası kalite standartlarına uygundur. Marka her zaman hastalar için en ideal sonucu sunmaya odaklanır.

5. Dentsply Sirona

Dentsply Sirona iki farklı firmanın birleşmesi sonucu oluşan bir markadır. 1990’lı yıllarda Gendex Corporation’ı satın alan Dentsply International ürünlerini daha fazla ülkeye ulaştırmaya başlamıştır. Diş hekimlerine sarf malzemeleri üretme konusunda önemli bir yere sahiptir.

Ayrıca, Dentsply markası 2006 yılında Sirona markasıyla birleşme yoluna gitmiştir. Diş hekimliği ekipmanları konusunda en geniş kaynaklara sahip markalardan biridir. Bu sebeple dental implant geliştirme ve üretme konusunda en önemli markalar arasında yer alır.

6. BioHorizons

BioHorizons araştırmalar sonucunda kurulmuş olan bir dental implant markasıdır. Kayıta dayalı olacak şekilde yenilikçi ve kaliteli ürünler üretmeye odaklanır. Kapsamlı bilimsel araştırmalarla üretim sürecini desteklediğinden en iyi implant markalarından biridir.

BioHorizons eksik diş tedavisi yaptırmak isteyen hastalara destek olabilmek için sürekli araştırmalar ve denemeler gerçekleştirir. Markanın yaptığı denemelerde klinik senaryolara bağlı kalınır ve hızlı implant uygulaması gibi teknikler üzerinde durulur.

7. Hiossen

Hiossen dental implant tasarımı ve üretimi konusunda uzmanlaşmış markalardan biridir. Güney Kore merkezli olan Osstem implant firmasına bağlı olarak Amerika’da faaliyet gösterir. Bu marka tarafından üretilen diş implantlarında uzun ömürlülük ön plandadır.

Hiossen, implantoloji alanında gelişim göstermeye odaklanır. Diş hekimlerini ve hastaları yenilikçi teknolojilerle buluşturur. Tüm çalışmaları bilimsel kanıtlar üzerinden ilerler. Global ölçekte kaliteli implant isteyenlerin ilk tercih ettiği markalardan biridir.

en iyi yerli implant markaları

En iyi yerli implant markaları

Eksik diş tedavisinde diş implantlarına başvurmak çok ciddi bir yatırımdır. Bu sebeple implant markası seçimine dikkat etmelisiniz. Yerli implant markalarının her birisi kendi standartlarına bağlı kalırlar. Türk malı en iyi implant markalarının ürün yelpazesi diğerlerinden çok daha geniştir.

1. Bilimplant

Bilimplant araştırma geliştirme çalışmalarıyla dikkat çeken bir Türk implant markasıdır. Çalışmalarında daima hastaların geri bildirimlerine bağlı kalmaya çalışır. Dental implant sistemleri geliştirirken hastalara yapacağı katkıyı ön planda tutar.

Bilimplant uluslararası üretim kalitesine yakın ilerleyen bir çalışma prensibine sahiptir. Diş implantı tedavilerinde kullanılan cerrahi malzemelerin üretimini gerçekleştirir. Firma, mühendisler ve diş hekimleriyle işbirliği yaparak kendi standartlarını belirleme yoluna gider.

2. Implance

Implance ilk olarak Trabzon’da çalışmalarına başlamış yerli implant markalarından biridir. 2012 yılında faaliyete geçen şirket Türkiye’nin birçok ilinde üretim merkezi kurmuştur. Benzer şekilde implant tedavisinde kullanılan malzemeleri Türkiye geneline ulaştırmayı başarır.

Implance sadece yerel anlamda hizmet veren bir implant markası değildir. Yurt dışına dental implant sistemleri ihraç eden ender markalardan biridir. Eksik diş tedavisinde kalite ve uygun fiyat bir arada olsun isteyen hastaların ve diş hekimlerinin ilk tercih ettiği markalardandır.

3. NucleOSS

NucleOSS dental implant sistemleri üreten en köklü yerli markalardan biridir. Bu markayı diğerlerinden ayıran en önemli durum araştırma ve geliştirme çalışmalarına öncelik vermesidir. Diş hekimleri, hastalar ve araştırmacılarla işbirliği yaparak ürünlerini geliştirir.

NucleOSS ürün çeşitliliği yüksek olan yerli implant markalarındandır. Diş implantları sadece ülke genelinde kullanılmaz. Aynı zamanda yurt dışına ihracat gerçekleştirir. Diş hekimlerinin düzenli olarak çalıştıkları en önemli Türk implant markaları arasında yer alır.

4. Mode Medikal

Mode Medikal yenilikçi yerli implant markalarından biridir. Diş hekimlerine implant uygulama sürecinde daha farklı bir yöntem sunar. Çünkü diş implantları için kullanılan sterilizasyon malzemeleri su bazlıdır. Teknik açıdan farklılık olsa bile kaliteden ödün verilmiş değildir.

Mode Medikal dental implant sistemlerini farklı ülkelere ihraç eder. Kaliteyi korumaya özen gösteren bir markadır ve bunun için çeşitli standartlar belirlemiş durumdadır. Yerli implant denildiğinde en güvenilir markaların başında gelmesinin sebebi budur.

5. DTI

DTI, Kocaeli’nde faaliyet göstermeye başlamış ve yıllardır diş implantı üretimi gerçekleştiren bir markadır. TÜBİTAK’ın desteğini arkasına alan markanın hedefi kalite standartlarına bağlı kalarak Avrupa’nın en önde gelen implant markaları arasına dahil olmaktır.

DTI diş implant üretimi gerçekleştirirken nano teknoloji kullanır. Odağında neredeyse tüm hasta türleri vardır. Diş hekimleri ve araştırmacılarla işbirliği yapar. Bu sebeple çoğu diş hekimi yerli implant markaları arasından onun ürünlerini tercih eder.

dental implant fiyatları global

İmplant fiyatları ne kadar?

Diş implant fiyatları pek çok faktöre göre değişiklik gösterirler. En iyi implant markalarının fiyatları ise diğerlerine göre yüksektir. Yapılacak implant sayısı ve tedavide kullanılacak ek yöntemler fiyatları etkileyebilirler. Diş hekiminize danışmadan doğru fiyatı öğrenebilme şansınız yoktur.

Genel bir izlenim olması açısından implant diş fiyatlarını iki gruba ayırabilirsiniz. Global markaların sunduğu ithal implantlar ile yerli markaların ürettiği implantlar arasında bir miktar fiyat farkı olabilir. Ayrıca implant fiyatları kaliteye bağlı olarak artış gösterirler.

Güncel implant fiyatları hakkında bilgi almak için tedavi olduğunuz diş hekimine danışmalısınız. Her diş hekiminin implant tedavilerinde kullandığı en iyi implant markaları farklı olabilir. Ağız yapınıza en uygun implant türüne karar vermesi için diş hekiminin muayenesi gereklidir.