Dental Turizm

Uygun Fiyata Türkiye’de Diş Yaptırmak ve Diş Tedavileri

Türkiye'de diş yaptırmak, türkiyede implant fiyatları

Türkiye’de diş yaptırmak yerel vatandaşlar dahil olmak üzere pek çok turistin ilgisini çeken bir durumdur. Diş hekimliği eğitiminin üst düzey olması ve diş fiyatı gibi avantajlar ön plana çıkması bunda önemli etkiye sahiptir.

Türkiye’deki diş tedavilerinde uzun ömürlü malzemeler kullanılır ve hastaların memnuniyet düzeyi yüksektir. İmplant fiyatları pek çok Avrupa ülkesine göre düşüktür. Pek çok kişi diş rahatsızlıklarından kurtulmak için Türkiye’yi tercih eder.

Türkiye’de diş yaptırmak

Türkiye özellikle diş implantı tedavilerinde en iyi ülkelerden biri olarak kabul edilir. Dünyanın en iyi diş hekimlerine ev sahipliği yapar. Çoğu diş kliniği oldukça moderndir. Hastalar aldıkları hizmetten son derece memnun kalırlar.

Türkiye’de diş yaptırmak diğer ülkelere göre daha avantajlıdır. Bunun sebebi ise diş hekimi yetiştirme konusunda sahip olduğu başarıdır. Ancak hastaların büyük bir kısmını etkileyen en önemli faktör fiyatların yurt dışına göre uygun olmasıdır.

İngiltere ile Türkiye arasında diş tedavisi konusunda kıyaslama yaptığınızda fiyat farkının ciddi boyutlara ulaştığını görebilirsiniz. Standart tedaviler doğrultusunda dahi Türkiye’de diş yaptırmak, İngiltere’den %60-70 oranında daha ucuzdur.

Türkiye’de diş tedavisi yaptırmak riskli mi?

Türkiye’de diş tedavisi yaptırmak diğer ülkelerdekine benzer riskler taşır. Özellikle aşırı uygun fiyatlı gözüken yerleri tercih ettiğinizde kalite problemiyle karşılaşabilirsiniz. Uygulanan implantın kalitesi, sertifikalı ürün olmaması, diş yapma aşamasında diş teknisyenlerinin kaliteli porselen ya da zirkonyum malzeme kullanmaması, uygulamayı yapan hekimlerin yeterince bilgi ve tecrübeye sahip olmaması gibi sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.

Türkiye’de diş yaptırmak istiyorsanız ilk tercihiniz İstanbul gibi büyük bir şehir olmalıdır. Böylece tüm alternatiflere kolay bir şekilde erişim sağlarsınız. Diş hekimlerinin verdikleri fiyatları ve kritik bilgileri kıyaslama yoluna gidebilirsiniz.

Diş implantı gibi malzemelerin fiyatlarına dikkat etmelisiniz. Profesyonel diş hekimlerinin hiçbirisi size malzeme fiyatından düşük fiyat teklifiyle gelmezler. Dikkat etmezseniz sahte diş implantı kullanımıyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Türkiye’de diş tedavisi süreci nasıl ilerler?

Türkiye’de diş yaptırmaya karar verdiyseniz tedavi sürecinin diş hekimine göre farklılık göstereceğini bilmelisiniz. Ancak işini kaliteli bir şekilde yapan diş hekimlerinin takip ettiği diş tedavisi süreçleri birbirine benzerdir.

  • Tanışma aşaması: Türkiye’de diş tedavisi yaptırmaya karar verdiyseniz hizmet almak istediğiniz diş hekimine karar verip onunla iletişime geçmelisiniz. Elinizde herhangi bir röntgen kaydı varsa bunları diş hekimine sunmalısınız.
  • Planlama aşaması: Röntgen kaydınız ve tedavi geçmişiniz incelendikten sonra size uygun bir ön planlama yapılır. Diş hekimi, diş yapınızı detaylı bir şekilde inceler. Tedavi süreciniz konusunda net bir bilgi edinmiş olursunuz.
  • Tedavi süreci: Tedavi süreciniz boyunca diş hekiminizden bilgi alabileceksiniz. Ağız sağlığınız için uygun görülen tedavi planı oluşturulduktan sonra uygulama aşamasına geçilir. Diş hekiminizin tüm önerilerine uyum sağlamanız gerekir.
  • İyileşme süresi: Diş tedavisi uygulandığında dişlerinizin iyileşmesi için bir süre gereklidir. Kanal tedavisi, diş kuronu veya diş implantı gibi tedavilerin iyileşme süreleri birbirinden farklıdır. Süreç boyunca kontrolleri aksatmamalısınız.
  • Son kontrol: Periyodik kontrollerin ardından dişlerinizin sağlıklı durumda olup olmadığına son kontrolde karar verilir. Örneğin, diş implantı uygulandıysa diş hekiminiz son kontrol ile her şeyin yolunda olduğunu onaylar.

Belirtilen tedavi süreci başlamadan önce size fiyatlar, fiyat alternatifleri, olası problemler ve olası çözümler konusunda bilgi verilir. Ayrıca diş implantı uygulamalarında ömür boyu kullanım garantisi gibi imkanlarla karşılaşabilirsiniz.

Türkiye'de diş yaptırmak

Türkiye’deki en yaygın diş tedavileri

Türkiye’de diş yaptırmak istediğiniz zaman başvurabileceğiniz beş yaygın diş tedavi yöntemi vardır. Dişinizde problem varsa yaygın tedavilerle çözüm bulunma olasılığı oldukça yüksektir. Diş hekiminiz uygun teşhisi koyduktan sonra sizi yönlendirecektir.

1. Diş dolguları

Diş dolguları çürük diş tedavisinde kullanılan en iyi yöntemlerden biridir. Bazı durumlarda kırık dişlerin onarımında devreye girebilirler. Hasta sürekli ağrı sızı çektiğini söylediğinde diş hekimi ilk olarak boşluk, çatlak ve çürük kontrolü yapar.

Türkiye’de diş kontrolleri oldukça ileri teknikler kullanılarak gerçekleştirilir. Röntgen kayıtlarından yararlanılarak dişlerin durumu öğrenilir. Diş hekimi dolgu yapılması gerektiğine karar verdiğinde hastaya sadece dolgu tipini seçmek kalır.

2. Diş implantları

Diş implantı eksik dişleri tamamlamanın en iyi yoludur. Diş implantının yerleştirilmesi için hastanın ağzında küçük çaplı bir cerrahi operasyon yapılır.

Türkiye’de diş implantı yaptırmak istiyorsanız deneyimli pek çok diş hekimi bulabilirsiniz. Aynı günde diş implantı dahil olmak üzere birbirinden farklı tedavi hizmetleri alabilirsiniz. Diş implantı sayesinde hasta kalıcı yapay dişlere kavuşur.

3. Diş kuronları

Diş kuronları belirli sebeplerden ötürü ağır hasar almış olan dişleri onarmak için kullanılır. Diş onarımı hasarlı bir dişi çekilmekten kurtaran neredeyse tek seçenektir. Bazı durumlarda ise kozmetik müdahalelerde bulunulurken kullanılırlar.

Diş kuronlarının uygulanma durumu iki farklı randevu gerekir ve DentaVina Diş Kliniği’nde diş hekimleri kuronu kendileri hazırlayabilirler.

4. Diş telleri

Olması gerekenden daha dağınık ve estetik olmayan bir şekilde duran dişleri doğru şekilde konumlandırmak için diş tellerine başvurulur. Bazı hastalarda ise konuşma zorluğu gibi problemleri ortadan kaldırmak için dişlere müdahale gerekebilir.

Diş tedavilerinde gerçekleştirilen ilerlemeler doğrultusunda diş tellerini uygulamak artık çok daha kolay hale gelmiş durumdadır. Genel olarak 18 yaşın altındaki kişilere diş teli verilir ve dişlerinin doğru şekilde hizalanması sağlanır.

5. Diş çekimleri

Diş çekimleri, diş hekimlerinin en temel prosedürleri arasında yer alır. Bir diş kurtarılamayacak kadar kötü durumdaysa çekilmesine karar verilir. Ayrıca sürmek isteyen ama diş etinden çıkmayı başaramayan dişler çekilebilir.

Türkiye’de diş çekimi yaptırmak istediğinizde seçim yapabileceğiniz pek çok diş hekimi bulabilirsiniz. Ancak diş çekimlerinde doğru müdahale önemlidir. Diş etinin en az şekilde zarar görmesini sağlamak diş hekiminin önceliği olmalıdır.

Diş sağlığı insanın genel sağlığını etkileyen en önemli faktörler arasında yer alır. Ağız bölgesinde yaşanan rahatsızlıkları kolay kolay görmezden gelemezsiniz. Probleminize çözüm bulabilmek için doğru diş hekimini tercih etmelisiniz.

Sağlıklı gülümsemeniz yolunuza ışık tutsun.

Dişeti Hastalıkları ve İmplantoloji Uzmanı – Dr. Hilal Selamet