Dental İmplant

Straumann implant çeşitleri ve avantajları

straumann implant

Straumann implant teknolojilerinde öncü markalardan biridir. 1954 yılında kurulmuş olan firma dental çözümler açısından yenilikçi bir çizgide ilerler. Reinhard Straumann tarafından kurulan şirket zaman içerisinde 70’ten fazla ülkeye ulaşıp güçlü bir varlığa sahip olmayı başarmıştır.

Straumann araştırma ve geliştirme konusunda her zaman inisiyatif alan bir markadır. Şirket tarafından geliştirilen dental implantlar üst düzey kaliteye sahip olurlar. Bu sebeple Straumann implantları hem diş hekimleri hem de hastalar tarafından güvenilir kabul edilirler.

Diş implantlarında Straumann neden farklıdır?

Straumann implantlar ekstra kaliteli olurlar ve uzun süre boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılırlar. Doğal diş kökünü taklit ederler. Biyolojik olarak uyumlu olacak şekilde titanyum veya zirkonyum kullanılarak üretilirler. Ancak kaliteden hiçbir zaman ödün vermezler.

Doğal dişleri en iyi şekilde taklit ettiklerinden çene kemiğine kolayca entegre olurlar. Straumann implantları kalıcı bir diş temeli oluşturmada etkilidirler. Tüm hastaların beklentilerini karşılayacak şekilde tasarlandıklarından çok daha az sorun çıkarırlar.

Straumann sadece klasik implant üretimi yapmaz. Hastaların ihtiyaçlarını karşılayacak tarzda özel çözümleri vardır. Kemik ve doku seviyesinde implantlar üretir. Ayrıca ürün portföyünde seramik implantlar bulunur. Ortaya koyduğu teknolojilerle daima gelişime odaklanır.

Straumann implant yorumları

Biraz araştırma yapmaya çalıştığınızda Straumann implant yorumları ile karşılaşma olasılığınız çok yüksektir. Hastalar düşüncelerini dile getirmek için çeşitli platformlarda Straumann ile ilgili yorumlar yaparlar. Bunları inceleyerek marka hakkında bilgi edinebilirsiniz.

“Kısa süre önce Straumann implant yaptırdım. Sonuçlardan oldukça memnun kaldım. İşlemler hızlı ve ağrısız bir şekilde yapıldı. İmplant çene kemiğimle sorunsuz bir şekilde bütünleşti. İmplant sonrasında en şaşırdığım durum ise dişlerimin doğal gibi gözükmesiydi.”

“Straumann implantlarını uzun yıllardır kullanıyorum. Bir diş hekimi olarak kalitelerinden memnunum. Hastalarım elde ettikleri sonuçlardan epey memnunlar. Diş implantı yaptırmak isteyenlere genelde Straumann öneririm. Bütçesi dahilinde olanlar için idealdir.”

“Uzun bir süre takma diş kullandıktan sonra implant yaptırma kararı aldım. Çok fazla implant markası vardı ve hangisini seçeceğimi bilmiyordum. Biraz araştırınca Straumann ile karşılaştım. Straumann implant yaptırdıktan sonra gülümsemem dahi değişti.”

“Roxolid olarak adlandırılan Straumann implant yaptırdım. İyileşme süreci çok hızlıydı çünkü implant çene kemiğimle hızlıca bütünleşti. Straumann implantın inanılmaz güçlü olduğunu söyleyebilirim. İmplant yaptırmak isteyen herkese tavsiye edebilirim.”

“Bir diş hekimi olarak Straumann implantların nasıl bir fark yaratacağını biliyorum. Hastalarıma genelde ilk önerim olurlar. Diğer implant markalarına göre pahalı olsalar bile uzun yıllar kullanılabilirler. Straumann çözümlerini kullanırken pek sorun yaşamıyorum.”

Straumann implantların avantajları neler?

Straumann implant üretiminde öncü olduğu kadar diğerlerine göre çeşitli avantajlara sahip bir markadır. İmplant yaptırmak istediğinizde seçenekleri değerlendiriyorsanız Straumann’ın çeşitli avantajlarını ve faydalarını gözden geçirmek isteyebilirsiniz.

  • Yüksek başarı oranı: Straumann dental implantlarında yüksek başarı oranı vardır. Uygulamalarda elde edilen başarı oranı %95 şeklindedir. Ancak başarı oranında sadece yüksek kaliteli malzemeler değil aynı zamanda diş hekiminin tekniği önemlidir.
  • Ekstra dayanıklılık: Straumann dental implantları günlük kullanım stresine karşı dayanıklı olacak şekilde geliştirilirler. En iyi şekilde yapay diş kökü görevini yerine getirirler. İmplant hasar görmez ve implant yaptıran kişi çiğneme kuvvetini daima koruyabilir.
  • Biyolojik uyumluluk: Straumann tarafından üretilen implantlar insan vücuduyla uyumludurlar. Herhangi bir reaksiyon yaşatmazlar ve çevre dokulara zarar vermezler. Biyolojik olarak uyumlu kabul edilen titanyum ve zirkonyum kullanılarak üretilirler.
  • Estetik görünüm: Straumann implantlar doğal dişlerle en iyi şekilde uyum sağlarlar. İmplant yaptıran kişiler neredeyse kusursuz bir gülümsemeye ve görünüme sahip olurlar. Estetik görünüm özellikle ön dişlerde ekstra önemlidirler.
  • Uzun vadede fiyat avantajı: Straumann dental implantlar uzun vadeli fiyat avantajına sahiptirler. Başlangıçta satın alım fiyatları yüksektir. Ancak zaman içerisinde bakım kolaylığı ve ekstra dayanıklılık sayesinde fiyat avantajları ortaya çıkar.

Straumann yenilikçi bir implant markasıdır. İsviçre’de kurulduğu ilk dönemden itibaren aynı prensiple hareket etmeye devam eder. İmplant yaptırmak isteyen hastaların en güvendiği markalar arasında yer alır. Bunu ise ekstra kaliteli üretim yapmasına borçludur.

straumann implant çeşitleri

Straumann implant çeşitleri neler?

Straumann klasik implantlara ek olarak farklı türlerde implantlar geliştirir. Eksik diş tedavisine başvurmak isteyen her hastaya yardımcı olmak istediğinden ürün çeşitliliği boldur. Özellikle Roxolid implant ve SLActive implant markanın öne çıkan dental implant çözümleridirler.

1. Kemik seviyesi implant

Kemik seviyesi implant, çene kemiği düzeyinde yerleştirilen dental implant türüdür. Bu tür bir implantın uygulanması için belirli düzeyde kemik yoğunluğu şarttır. Kemik seviyesi implant uygulandıktan sonra belirli bir süre kemik dokusuyla bütünleşmesi beklenir.

Straumann kemik seviyesi implant ürünlerinde kalitesini korumayı başarır. Üretimde insan vücuduyla biyolojik açıdan uyumlu olan titanyum kullanılır. Kemik seviyesi implantın en önemli avantajı çiğneme gibi kuvvet gerektiren işlevlerde ekstra kolaylık sağlamasıdır.

2. Doku seviyesi implant

Doku seviyesi implant, diş etinin çevresinde yer alan yumuşak doku seviyesinde yerleştirilen implant türlerini ifade eder. Straumann tarafından üretilen doku seviyesi implantlar özellikle çok ince dişlere sahip olan veya yeterli kemiği bulunmayan hastalar için uygundur.

Doku seviyesi implant arka dişlerde çok daha doğal bir görünüm sunabilirler. Yumuşak dokuya zarar verme olasılığı yok denecek kadar azdır. Straumann doku seviyesi implantlarını titanyum veya zirkonyum kullanarak üretir. Bu implantlar çeşitli restorasyonlarda kullanılabilirler.

3. Seramik implant

Seramik implant aslında zirkonyumdan üretilen implantları ifade eder. Bu tür implantlar zirkonyumun işlenmesi sonucu elde edilen zirkonyum oksit ile üretilirler. Özellikle metal maddeleri ağızlarından uzak tutmak isteyen hastalar tarafından tercih edilirler.

Straumann, seramik implant üretimi yapan markalardandır. Seramik implantlar uzun yıllar boyunca kullanılabilirler. Ayrıca titanyum implantlardan farklı olarak tek parça halinde üretilirler. Estetik açıdan idealdirler ama fiyat açısından dezavantajları vardır.

4. Roxolid implant

Roxolid implant Straumann tarafından tasarlanan özel bir implant türüdür. %85 oranında titanyum içerirken %15 oranında zirkonyuma sahiptir. Yüksek performans sunan bir alaşım olarak bilinir. Çünkü gerilme mukavemeti diğer implant türlerinden fazladır.

Roxolid implant pek çok farklı koşula uygun tedavi çözümü olarak kullanılır. Çapı küçük olan bir implant gerekliyse Roxolid implant ilk akıllara gelen türdür. Tedavi seçenekleri düşünüldüğünde hassas tedavilerinin büyük bir kısmında daha fazla güven verir.

5. SLActive implant

SLActive implant, Straumann tarafından geliştirilen ve üretilen özel bir implant çeşididir. Hızlı bir şekilde implant tedavisi gerçekleştirmeyi mümkün kılar. Hızla doğru orantılı olarak daha iyi sonuçlar elde edilmesini sağlar. İyileştirme potansiyeli diğerlerine göre daha yüksektir.

SLActive implantlarda anında uygulama söz konusudur. Diş eksikliği için planlanan restorasyondan hızlı bir şekilde sonuç almak mümkün hale gelir. Standart anında implant uygulamalarda implantın başarısızlık riski yüksekken SLAactive implant bu riski azaltır.

straumann implant fiyatları

Straumann implant fiyatları ne kadar?

Eksik diş tedavisinde en önemli çözümlerden biri olan diş implantları sabit bir fiyata sahip değildirler. Her markanın kendine özgü bir fiyatlandırma politikası bulunur. Straumann yüksek kaliteli üretim yapan ve bu sebeple en iyi implant markaları arasında yer alan bir markadır.

Straumann implant üretiminde Roxolid, SLActive ve Bone Control Design gibi özelliklerden yararlanır. Tüm bu özellikler Straumann markasına özgüdürler ve implant maliyetini yükseltirler. Seçim yaparken tüm seçenekleri değerlendirmeyi ihmal etmemelisiniz.

Dental implant tedavilerinde her zaman uzun vadeli adım atmaya çalışmalısınız. Yapacağınız yatırım sadece ağız ve diş sağlığınızla ilgili olmayacaktır. Yaşam kaliteniz için önemli bir adım atarsınız. Bu sebeple kısa vadeli değil uzun vadeli değere odaklanmalısınız.