Dental İmplant

Kadıköy İmplant Tedavisi ve Süreçler

kadıköy implant tedavisi

İstanbul’da yaşayan birisi implant tedavisi için doğru yer tercihinde bulunmak ister. Kadıköy, implant tedavisi için en ideal yerlerden birisidir. Bunun sebebi ise gelişmiş bir yer olması, ulaşımın kolay olması ve merkezi imkanları iyi değerlendirmesidir.

İmplant tedavileri için diş hekimi araştırmanıza Kadıköy’den başlayabilirsiniz. Kaliteli hizmet sunan deneyimli diş hekimlerine ulaşma çabanızı kolaylaştırırsınız. Eski gülümsemenizi tekrar kazanabilmek için doğru adımı atabilirsiniz.

Kadıköy implant tedavisi

Kadıköy, implant tedavisi yaptırabilmek için İstanbul’da tercih edilebilecek en ideal yerlerden biridir. Özellikle Anadolu yakasında ikamet edenler için ilk kontrol edilmesi gereken alandır. Merkezi bir konum olduğundan daha fazla seçeneğiniz olur.

Hayatın belirsizliklerle dolu olduğunu unutmamalısınız. Bir şeyler yerken tat almak ve gülümsemek herkesin doğal hakkıdır. Ancak bir dişiniz eksilmişse yaşam kaliteniz düşer. Gülümsemekten çekinirsiniz ve bir şeyler yerken tat almanız zorlaşır.

Ağız sağlığınızı korumak istiyorsanız diğer dişlerinize zarar vermeden eksik diş probleminizi çözmelisiniz. İmplant bu problemi çözmek için en ideal yatırımdır. Doğal bir diş görünümü sunar ve eskisi gibi gülümsemenize yardımcı olur.

İstanbul’da implant tedavisi için en iyi hizmeti alabileceğiniz yerlerden birisi Kadıköy’dür. Araştırmalarınızı bu bölgede yoğunlaştırarak size yardımcı olabilecek doğru diş hekimiyle tanışabilirsiniz. Ona merak ettiğiniz her soruyu sormalısınız.

İmplant tedavisi sigortadan karşılanır mı?

İmplant tedavisinin sigortadan karşılanması mümkün olabilir ama her zaman geçerli bir durum değildir. Özel hastaneler, diş klinikleri ve diş hekimleri anlaşmaları doğrultusunda hareket ederler. Sigortanızın türüne göre prosedürler farklıdır.

  • Sigorta kapsamı: Tüm sağlık sigortaları implant tedavilerini karşılamazlar. Devlet kaynaklı sigortanız varsa büyük olasılıkla implant kapsam dışıdır. Özel sağlık sigortalarında ise teminat tutarına göre farklılık söz konusudur.
  • Sonradan sigorta: Sigortaların kapsamı hassas bir durumdur. Sigorta yaptırmadan önce dişinizi kaybettiyseniz implant tedavisi sigorta kapsamına alınmayabilir. Özel sağlık sigortasında tüm bu detayları soruşturmalısınız.
  • Sigorta planları: Sigorta planları günden güne değişiklik gösterse bile diş hastalıkları söz konusu olduğunda yüksek teminat sunan ve düşük prim ödenmesi gerektiren bir sigorta bulabilmek mümkün değildir.

Kadıköy implant tedavileri için merkezi bir yerlerden biridir. İmplant yaptırmaya karar verdikten sonra tüm seçeneklerinizi gözden geçirmelisiniz. Diş hekimlerinin hizmet kalitelerini araştırmalı ve maliyetleri değerlendirerek en doğru kararı vermelisiniz.

İmplant tedavisi sürecini neler etkiler?

İmplant tedavisi sürecini etkileyen en önemli faktör ağız sağlığınızdır. Ağız sağlığınız ne kadar iyiyse diş tedavisi süreci bir o kadar kolay ilerler. Ancak, diş sağlığınız ve ağız sağlığınız iyi durumda değilse ek masraflarla boğuşmak zorunda kalabilirsiniz.

  • Diş çekimi: Çürümüş veya kırılmış bir diş yerine implant yaptıracaksanız önce dişin çıkarılması gerekir. Diş çekimi, dişin çıkarılma zorluğuna göre değişiklik gösterebilir. Bazen ise implant tedavisi kapsamında değerlendirilebilir.
  • Diş eti hastalığı: Diş eti hastalığı implant yaptırmaya engel değildir. Ancak diş hekimleri komplikasyon riski sebebiyle önce diş eti hastalığı probleminin çözülmesini isterler. Bu durum süreci uzatır ve maliyeti yükseltir.
  • Kemik grefti: Çene kemiğiniz güçlü değilse implant tedavisi için uygun olmayabilir. İmplant diş köküne yerleştirildiğinden çene kemiğini güçlendirmek için kemik grefti oluşturulur. Kemik greftinin maliyeti ise değişkendir.

İmplant tedavisini gerçekleştirecek diş hekimi size bunlar hakkında detaylı bilgiler sunmalıdır. İmplant tedavisi sürecini etkileyecek en önemli faktör ağız sağlığıdır. Maliyeti etkileyecek en önemli faktör ise kullanılacak malzemelerin kalitesidir.

Kadıköy implant tedavisi fiyatları

İmplant yaptırmak istediğinizde ilk aklınıza gelen detaylardan birisi maliyet olabilir. İmplant eksik dişleri tamamlamak için oldukça önemli bir çözümdür. Ancak implant tedavisi başlangıç maliyeti açısından diğer yöntemlere göre biraz daha pahalıdır.

  • Yerli implant: Yerli implant ile ithal implant çeşitleri arasında kalite farkı yoktur. Ancak burada dikkat edilmesi gereken uzun vadede eğer ihtiyaç olur ise, implantın ara parçalarını firmanın temin edebilecek olmasıdır. Diş hekimleri deneyimlerinden yola çıkarak ithal implant önerebilir. Yerli implant ile ithal implant arasındaki fiyat farkı oldukça değişkendir.
  • İthal implant: İthal implant özellikle menşei ülkeye göre farklı fiyatlara sahip olur. Almanya’dan ithal edilmiş bir implant ile Kore’den veya İsviçre’den ithal edilmiş implant arasında fiyat farkı olabilir.

Kadıköy’de implant tedavisi yaptıracak olduğunuzda karşınıza çok farklı seçenekler çıkacaktır. Öncelikle yerli implant fiyatlarının diğer alternatiflere göre çok daha uygun olduğunu belirtmek gerekir. Aradaki fiyat farkı ithal edilen ülke algısına göre değişir.

Yerli implant ile ithal implant arasındaki fiyat farkı sizi korkutmamalıdır. Profesyonel bir diş hekimi her ikisiyle başarılı diş operasyonları yapabilir. İmplant tedavisi için hizmet alacağınız diş hekiminin size tüm seçenekleri sunduğundan emin olmalısınız.