Dental İmplant

İmplant diş taksitlendirme yapılabilir mi?

implant diş taksitlendirme

Dental implant tedavileri söz konusu olduğunda fiyat ve ödeme koşulları herkes için oldukça önemlidir. Her ne kadar eksik diş tedavisinde diş implantı en etkili çözüm olsa bile herkese uygun değildir. Bazı kişiler için implant tedavisinde ödeme koşulları ana faktörlerden biridir.

Tedavinizi gerçeğe dönüştürürken mutlaka bütçenize uygun bir seçim yapmanız gerekir. Diş implantı tedavisi ve tedavi sonrası bakım masrafları dahil her şeyi düşünmelisiniz. Tedavi olacağınız yeri diş taksitlendirme gibi farklı diş implantı ödeme planları sunanlardan seçebilirsiniz.

İmplant tedavisi neden önemlidir?

İmplant tedavisinde ödeme seçeneklerini düşünmeden önce tedavinin önemi konusunda bilgi edinmelisiniz. İmplant tedavisi tartışmasız bir biçimde eksik diş problemini gidermede en etkili çözümdür. İmplant diş taksitlendirme gibi ödeme yöntemleriyle bu çözümden yararlanabilirsiniz.

 • Hayatınıza kalite katar: İmplant tedavisi hayatınıza kalite katar. Alternatif tedavi yöntemlerine göre pahalı olmasına rağmen daha kalıcıdır. İmplant diş taksitlendirme gibi bir ödeme yöntemiyle ekonomik olarak kendinizi zorlamamış olursunuz.
 • Güveninizi geri kazandırır: Gülerken ve yemek yerken nasıl göründüğünüzü düşünmek zorunda kalmazsınız. Utangaçlığı bir kenara bırakırsınız çünkü doğal görünümlü dişleriniz olur. Bir başka ifadeyle eksik dişleriniz bir sorun olmaktan çıkarlar.
 • Ekstra güvenilir çözüm: Diş implantları diğer tedavi yöntemlerine göre ekstra güvenilirdirler. İmplant tedavisinde başarı oranı çok yüksektir. Cerrahi müdahale gerekli olsa bile deneyimli bir diş hekimine tedavi olduğunuzda endişe duymanıza gerek yoktur.
 • Kemik kaybını önler: Eksik dişleriniz olduğunda zaman içerisinde kemik kaybıyla karşılaşırsınız. İmplant tedavisi kemik kaybına engel olur çünkü kaybedilen dişi taklit etmeyi başarır. İmplant diş taksitlendirmeyle bile olsa ilk tercihlerden biri olmalıdır.
 • Ağız sağlığını destekler: İmplant tedavisi ağız ve diş sağlığını tamamen destekler. Eksik dişiniz olduğunda etrafındaki dişler kaymaya başlayabilir. Zaman içerisinde işlevsellikleri bozulabilir. İmplant tedavisini tercih ettiğinizde bu problemi yaşamazsınız.
 • Bakımı oldukça kolay: İmplant dişinizin bakımı oldukça kolaydır. Doğal dişlerinize nasıl bakıyorsanız aynı uygulamayı devam ettirebilirsiniz. Protez ve diğer tedaviler karşısında avantajı yüksektir. Bu sebeple implant diş taksitlendirmeyle bile ilk tercihiniz olmalıdır.

Diş implantlarının en önemli yönü uzun ömürlü olmalarıdır. Oldukça dayanıklı malzemelerden üretilirler. Doğru bakımla 10-15 yıla kadar sorunsuzca kullanılırlar. İnsanların taksitlendirmeyle bile olsa implant uygulamalarını tercih etmelerinin sebebi uzun ömürlülüktür.

Taksitle implant tedavisi yapılabilir mi?

İmplant diş taksitlendirme yaptırılabilir. Bunun için tedavi yaptıracağınız yerin size uygun ödeme teklifini sunması gerekir. Bazı ağız ve diş klinikleri taksitlendirme işlemine yanaşmazlar. Bazılarında ise kredi kartına taksit avantajı gibi çeşitli imkanlar bulunur.

İmplant diş taksitlendirme pek çok hastanın tercihleri arasındadır. Bazen belirli bir miktarı peşin ödeme kaydıyla taksitlendirme uygulanır. Bazen ise herhangi bir peşin ödemeye gerek duyulmaz. Bütçenize en uygun seçeneğini bulabilmek için araştırma yapmalısınız.

İmplant diş taksitlendirme esnek tedavi koşullarından yararlanabilmeniz anlamına gelir. Eksik diş tedavinizin ekonomik açıdan daha zahmetsiz bir şekilde yapılabilmesini sağlar. Tasarruf planınızdan sapmadan ilerleyebilir ve uzun vadeli kullanabileceğiniz dişlere kavuşabilirsiniz.

İmplant tedavisinde ödeme imkanları neler?

Diş taksitlendirme yaptırmak istiyorsanız diş hekiminizin size bu imkanı sunduğundan emin olmanız gerekir. Taksit seçenekleri, vadeler ve vade farkı gibi durumların tamamı her diş kliniği ve diş hekimi için farklıdır. Doğal olarak tüm seçenekleri değerlendirmeniz gerekir.

Ağız ve diş kliniğinin size uygun ödeme seçenekleri sunmadığı durumlarda bireysel krediye başvurmayı düşünebilirsiniz. Kredi kullanımınız onaylandığında implant tedavisinin ödemesini peşin aydan aya yaparsınız. Böylece vade farkıyla diş taksitlendirme gerçekleştirmiş olursunuz.

İmplant diş taksitlendirme işlemi yapılacaksa tüm şartları diş hekiminizle konuşmalısınız. Vade farkı veya peşin ödeme gibi tüm koşulları netleştirmiş olmalısınız. Sonradan herhangi bir sorunla karşılaşmamak için uygun bir anlaşma zemini sağlamanız çok önemlidir.

sgk diş implant tedavisi

SGK diş implant tedavisini karşılar mı?

Bazı hastalar diş tedavileri için gerekli olan finansman seçeneklerinin SGK kapsamında olup olmadığını merak ederler. SGK tüm implant diş tedavilerini karşılamaz. Bu konuda koyduğu bazı katı kurallar vardır. Dolayısıyla ağız ve diş kliniklerinin bu kurallara uymaları gerekir.

 • Kıymetli madenler: SGK, kıymetli madenlerle uygulanan diş tedavilerinin hiçbirisinde tedavi masraflarını karşılamaz. Bu tip tedavilerde tüm ücreti siz ödersiniz.
 • Kemik içi implant: SGK, istisnalar hariç kemik içi implant tedavilerinin masraflarını karşılamaz. Bu gibi diş implantı tedavilerinde tüm masrafları cebinizden karşılamanız gerekir.
 • Yaş sınırı: 18 yaşını doldurmayan kişilerin ortodontik tedavilerinde ortaya çıkan masrafların hiçbirisi SGK tarafından karşılanmaz.

Buna rağmen SGK belirli koşullar dahilinde kemik içi implant uygulamalarının masraflarını karşılar. Çok zorlu bir süreçte ilerlemeniz gerekir ve tüm tetkiklerle eksik dişlerinizin durumunu netleştirmelisiniz. Ayrıca söz konusu tedavi türü için sağlık kurulunun onayını almanız şarttır.

SGK hangi durumlarda implant masraflarını karşılar?

SGK belirli koşullar dahilinde kemik içi implant tedavilerini karşılar. Tüm koşulların sağlık kurulu onayından geçmesi gerekir. Ayrıca kararın alınmasını sağlayacak görüntülemelerin ve tetkiklerin hazırlanan rapor içerisinde olması şarttır. Bu sebeple süreç çok uzun ve zahmetlidir.

 • Kemikte aşırı doku kaybı varsa ve bunun sebebi kist veya tümör gibi bir durumsa SGK ücreti karşılayabilir.
 • Alt ve üst çenede tek taraflı diş eksikliği varsa uygulanacak implant tedavisinin masrafları karşılanabilir.
 • Doğuştan kaynaklı gelişim problemine bağlı konjenetal diş eksikliği olan bireylerin implant tedavi ücretleri karşılanabilir.
 • Rutin protetik tedavi yöntemleriyle çözüme kavuşturulamayan durumlarda gerekli implant tedavisi masrafı SGK tarafından karşılanabilir.

Belirtilen durumlar dahilinde yapılacak tedavilerde SGK implant uygulamalarında masrafları karşılar. Ancak tedavinin diş hekimliği bulunan üniversite hastanelerinde oluşturulan sağlık kurulunda onaylanması gerekir. Sağlık kurulunda en az bir öğretim üyesinin bulunması şarttır.

SGK implant masraflarının ne kadarını karşılar?

Sağlık kurulu tarafından verilen onay sonrasında yapılacak implant tedavisinde SGK implant başına belirli bir miktarla faturalandırma yapar. 2023 yılı için implant bedeli 90 TL şeklindedir. Her bir çene için maksimum 4 adet kemik içi implant bedeli SGK kapsamında kabul edilir.

%40 oranında engeli olan bireyler raporlarını aldıktan sonra masraflar SGK tarafından karşılanacak şekilde tedavi yaptırabilirler. Oluşturulacak raporda en az üç diş hekiminin imzası olmalıdır. Rapor alındıktan sonraki 10 iş günü içerisinde tedaviye başlanılmalıdır.

taksitle implant fiyatları

Taksitle implant fiyatları ne kadar?

Taksitle implant fiyatları ile normal implant fiyatları arasında büyük farklar yoktur. Genel olarak implant fiyatlarında Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenen fiyatlar baz alınır. Bunlar taban fiyatlardır ve doğal olarak diş hekiminize göre değişiklik gösterebilirler.

Kemik içi implant uygulaması, kemik krefti, implant üstü seramik kuron ve sinüs lifting gibi tüm tedavi biçimleri için ayrı bir ücretlendirme söz konusudur. En iyi fiyat bilgisini ve diş taksitlendirme seçenekleri için tedavi olmak istediğiniz diş hekimine danışmalısınız.

Ayrıca implant markasının fiyatı etkileyebileceğini unutmamalısınız. Birinci sınıf ve kaliteli implant markaları ile onları takip eden markalar arasında fiyat farkı bulunur. Diş hekiminiz bütçenize en uygun seçimi yapabilmek ve implant diş taksitlendirmek için sizi en iyi şekilde yönlendirecektir.