Dental Turizm

Dental implant İstanbul’da yaptırılır mı?

dental implant istanbul

Dental implant eksik diş tedavisinde en popüler çözümdür. Birçok ülkede yapılan bir işlem olmasına rağmen bazı konumlar belirli avantajlara sahiptirler. İstanbul avantajlı olan konumlardan biridir. Çünkü dental implant İstanbul’da çok daha uygun fiyatlı ve kalitelidir.

İstanbul her geçen gün dental turizm açısından biraz daha ön plana çıkar. Bunda fiyatların uygun olması büyük bir etkiye sahiptir. İmplant yaptırmak isteyen kişiler epey uygun fiyata yüksek kaliteli hizmetle karşılaşırlar. Bu açıdan dental implant İstanbul’da önemli bir seçimdir.

Dental implant İstanbul’da neden popüler?

Dental implant İstanbul’da pek çok farklı faktörden ötürü popülerdir. İlk olarak diş hekimlerinin sunduğu yüksek kaliteli hizmetten yararlanma fırsatınız olur. Kaliteli hizmetlere erişim sağlarken diğer pek çok Avrupa ülkesinden daha düşük tedavi maliyetiyle karşılaşırsınız.

 • Yüksek kaliteli tedavi: Dental implant İstanbul gibi bir şehirde yüksek kalite standartlarıyla sunulur. Diş hekimleri eğitimleri ve deneyimleriyle fark yaratırlar. Pek çok diş hekimi ileri görüntüleme teknikleriyle hastalarına en iyi şekilde yardımcı olurlar.
 • Ulaşım kolaylığı: Türkiye’nin ve Avrupa‘nın herhangi bir yerinden İstanbul’a ulaşım oldukça kolaydır. Çeşitli ulaşım fırsatlarının olması İstanbul’u diş tedavilerinde ön plana çıkarır. Bundan yararlanarak diş tedavisinde ileriye doğru önemli bir adım atabilirsiniz.
 • Maliyet avantajı: Dental implant İstanbul’da maliyet avantajıyla birlikte gelir. Pek çok ülkeye nazaran implant yaptırmak için ödemeniz gereken fiyat daha azdır. Alacağınız kaliteli hizmet düşünüldüğünde dental implant için İstanbul’u tercih edebilirsiniz.
 • Turistik şehir: İstanbul kültür turizmi için oldukça elverişli bir şehirdir. Bir yandan diş tedavisi gerçekleştirirken diğer yandan kısa süreli bir seyahate çıkabilirsiniz. İstanbul’da görülmesi gereken yerleri görebilir ve bol bol anı biriktirebilirsiniz.

İstanbul alanında ses getirmeyi başaran en iyi implant doktorlarına sahiptir. Doğru şekilde araştırma yaptığınız sürece kalifiyeli diş hekimi bulmakta zorlanmazsınız. İstanbul’un dental turizm açısından tercih edilen bir konum olması fiyat ve kalite arasındaki uyumla ilgilidir.

Dental implant tedavilerinde kullanılan teknolojiler nelerdir?

Her geçen gün dental implant yaptıran insan sayısında artış vardır. Dental implant İstanbul’da popüler olduğu kadar dünya genelinde hatırı sayılır popülerliğe sahiptir. Bunda gelişim gösteren son teknolojilerin etkisi büyüktür. Çünkü hepsi implant tedavisini geliştirirler.

 • Görüntüleme teknikleri: İmplant tedavisinde kapsamlı muayene önemli bir gereksinimdir. Başarı için tedavinin en iyi şekilde planlanması gerekir. Üç boyutlu tomografi ve bilgisayarlı tomografi gibi teknolojiler implant tedavisini kolaylaştırırlar.
 • Dijital planlama: Dijital planlama yapabilmek için uygun yazılımları kullanmak gerekir. Görüntüleme teknikleriyle elde edilen görüntüler dijital ortamda bir araya getirilirler. Böylece üç boyutlu konum dahil olmak üzere tüm restorasyon en iyi şekilde planlanabilir.
 • Tasarım gelişmeleri: En iyi implant markaları sürekli olarak tasarımlarında iyileştirmeler yaparlar. Tasarımların iyileştirilmesi tedavileri kolaylaştırır. Aynı zamanda yenilikçi tasarımlar yapılan implantların daha stabil bir şekilde kullanılabilmelerini sağlarlar.

Tüm bunlara ek olarak cerrahi gelişmeler unutulmamalıdır. İmplant tedavisinin başarısı kemik yapısının korunmasıyla bağlantılıdır. Diş hekimleri cerrahi işlemlerde kendilerini geliştirirler. Bunda cerrahi işlemler sırasında kullanılan diş hekimi ekipmanlarının etkisi büyüktür.

İmplant ile diğer tedaviler arasındaki fark nedir?

Dental implant eksik diş tedavisinde kullanılan tek yöntem değildir. İmplant yaptırmak için bütçesi yeterli olmayan kişiler protez dişleri tercih ederler. Protez dişler ile implant arasında belirgin farklılıklar vardır. Yaşayacağınız tedavi deneyimi dahil her şey değişebilir.

 • Protez dişler implant dişlerden daha ucuzdurlar. Kemiğe sabitlenmelerine gerek yoktur. Bu sebeple kemik ve diş eti problemi olan kişilere uygulanabilirler. Protez dişler takılırken cerrahi müdahaleye gerek yoktur. Dental implant yapılırken ise cerrahi müdahale yapılır.
 • Yaşlanmaya bağlı olarak kişinin yüz yapısı değiştiğinden protez dişlerin ayarlanması gerekebilir. Takma diş kullanmaya alışmak zaman alıcı bir işlemdir. Özellikle ilk bir ay rahatsız edici olurlar. Ek olarak çiğnemede ve konuşmada problem çıkarabilirler.
 • Dental implant tedavisinin başarı oranı çok yüksektir. Uzun ömürlüdürler ve doğru bakım sayesinde 15 yıldan fazla kullanılabilirler. Bakımı normal dişler gibidir ve ekstra işleme gerek yoktur. Ayrıca implant yüzünüzün ve çenenizin mevcut yapısını korur.
 • Dental implant protez dişlere göre çok daha maliyetlidir. Her ne kadar dental implant İstanbul’da avantajlı fiyatlara sahip olsa bile durum değişmez. Bununla birlikte herkes dental implant yaptıramaz. Çünkü sağlıklı diş eti ve kemik gereklidir.

Dental implant, protez dişlere göre uzun ömürlü olmasına rağmen kendi ihtiyaçlarınız dahilinde en iyisini seçmeniz önemlidir. Bütçeniz yeterli değilse protez dişler iyi bir seçim olabilirler. Ancak implant diş taksitlendirme gibi seçeneklerinizin olacağını unutmamalısınız.

dental implant tedavisinin avantajları

Dental implant tedavisinin avantajları nelerdir?

Dental implant tedavisinin birçok farklı avantajı vardır. Buna rağmen sizin için en önemli olanlara göz atmanız çok daha sağlıklıdır. Çünkü implant tedavisi yaptırdığınızda elde edeceğiniz en değerli kazanımlar karar vermenize yardımcı olabilirler.

 • Ömür boyu kullanım: Dental implant İstanbul gibi bir yerde yapıldığında hem para hem zaman açısından avantajlar sunabilir. Diş hekiminiz uygun tedavi sürecini takip ettiği sürece tedavi çok uzun sürmez. Aynı zamanda implantlar ömür boyu kullanılabilirler.
 • Bakım kolaylığı: Hangi tür implant yaptırırsanız yaptırın bakım açısından kolaylık söz konusudur. Doğal dişlerinizi nasıl fırçalıyorsanız onları benzer şekilde fırçalamanız yeterlidir. Diş hekiminizle bakım randevusu oluşturup implantları kontrol ettirebilirsiniz.
 • Kemik kaybının azalması: Eksik dişleriniz olduğunda zaman içerisinde kemik kaybı yaşarsınız. İmplant doğal dişleri taklit ettiğinden kemik kaybını önler. Üstelik çenedeki kemik kaybını önleyebilen alternatif bir tedavi yöntemi yoktur.

Dental implant İstanbul’da yapılacaksa diş hekiminizden ek bilgi talep edebilirsiniz. İstanbul’daki profesyonel diş hekimleri çevrimiçi iletişim ve rezervasyon gibi olanaklar sunarlar. Bunlardan yararlanarak aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.

Dental implant tedavisi İstanbul’da nasıl ilerler?

Eksik dişleriniz varsa yüzünüzün yapısında değişimler başlar. Zamanla oluşacak kemik kaybı sebebiyle ısırma, çiğneme ve konuşma becerileriniz geriler. Dental implant tedavisinde prosedürler belli olsa bile profesyonel diş hekimleri her hastaya farklı yaklaşabilirler.

 • Tedavi türünün belirlenmesi: İmplant tedavisi tek tip değildir. Kemik içi ve kemik üzerinde olmak üzere iki farklı tedavi yöntemi bulunur. Diş hekiminiz sağlık geçmişinizi inceleyerek ve üç boyutlu tomografi görüntüleme tekniği kullanarak sizin için en iyi yöntemi belirler.
 • Detaylı değerlendirmenin yapılması: İhtiyaç duyulan tedavi yöntemi belirlendikten sonra diş etleriniz ve çene kemiğiniz değerlendirilir. Kemik yapınızın implant için uygun olup olmadığı belirlenir. Kemikleriniz yetersiz düzeydeyse ek tedaviler planlanır.
 • İmplant tedavisinin başlaması: Tedaviye uygunluğunuz kesinleştiyse diş hekiminiz size randevu tarihi verir. Cerrahi müdahale olacağından diş etinize lokal anestezi uygulanır. Ardından implant yerleştirme işlemi için gerekli olan müdahaleler gerçekleştirilir.
 • İyileşme sürecinin beklenmesi: Belirlenen noktalara implant vidaları yerleştirildikten sonra iyileşme süreci beklenir. Bu süreç “osseointegrasyon” olarak adlandırılır. Diş implantı ile çene kemiğinin bütünleşmesini ifade eder. Kişiye bağlı olarak 2-6 ay sürebilir.
 • Abutment yerleştirilmesi: İyileşme süreci tamamlanınca abutment yerleştirme işlemine başlanır. Abutment, implant vidası ile diş kuronu arasındaki bağlantı noktasıdır. Doğru şekilde yerleştirilmesi implant tedavisinin başarısını etkileyen en önemli etkenlerdendir.
 • Diş kuronunun yerleştirilmesi: Abutment yerleştirildikten sonra birkaç haftalık iyileşme süreci beklenir. Süreç tamamlandıktan sonra ise son aşama olan diş kuronunun yerleştirilmesi tamamlanır. Böylece implant tedavisiyle başarıyla sonlandırılır.

Dental implant İstanbul’da yaptıracağınız bir tedaviyse süre konusunda kendinizi ayarlamanız gerekir. Diş hekiminiz iyileşme sürelerini hesaba katarak takip randevuları oluşturur. Yurt dışından geliyorsanız ilgili tarihler için seyahat planınızı yapmış olmanız önemlidir.

istanbul dental implant fiyatları

Dental implant İstanbul’da ne kadar?

Dental implant İstanbul’da uygun fiyatlı bir tedavi yöntemi olsa bile fiyatları etkileyebilecek pek çok faktör vardır. Kullanılan implant türü, uygulanacak implant miktarı, hastanın mevcut durumu ve diş hekiminin deneyimi fiyatları etkileyebilen en dikkat çekici durumlardır.

Her ne kadar fiyatları etkileyecek faktörler olsa bile Avrupa ülkelerine göre dental implant İstanbul’da uygun fiyatlıdır. Tedaviyi nerede yaptıracağınızı kesinleştirmeden önce araştırmanızı en iyi şekilde yapmış olmanız gerekir. Böylece en iyi diş hekimini bulabilirsiniz.

Araştırma esnasında daha önce implant tedavisi yaptırmış olan kişilerin yorumlarını incelemelisiniz. Sahte yorumlara dikkat ederek ilerlerseniz İstanbul’daki en iyi implant doktorlarını bulmayı başarabilirsiniz. Böylece implant tedavisi için önemli bir adım atabilirsiniz.