Dental İmplant

Bostancı diş implantı tedavisi

dental implant bostancı

Bir diş implantı, doğal diş görünüme sahip olacak şekilde tasarlanır. Yapay diş köküne sahip olsa bile mevcut dişlerinizle tamamen uyum sağlar. Diş restorasyonu yapılarak en iyi sonuçlar elde edilebilir. Bostancı diş implantı yaptırabileceğiniz ideal bölgelerden biridir.

Diş implantı üç farklı bileşenden meydana gelir. Her bir bileşenin kalitesine dikkat etmek gerekir. Araştırmanızı doğru şekilde yaptığınızda kaliteli hizmet sunan bir diş hekimi bulabilirsiniz. Bostancı diş implant için tıpkı tedavinin kendisi gibi oldukça popüler bir yerdir.

Diş implantı nedir?

Bir veya birkaç dişiniz eksikse tedavi için tercih edebileceğiniz birkaç seçenek vardır. Diş implantı bunlardan biridir. Bir diğeri ise köprü veya takma diş yaptırmaktır. Tüm seçenekler arasında diş implantı en kalıcı olan çözümdür. Bu yüzden oldukça popüler bir seçenektir.

Diş implantı uzun vadeli bir yatırımdır ve Bostancı diş implantı yaptırabileceğiniz en ideal bölgelerdendir. Mevcut teknolojiler düşünüldüğünde dental implant son derece kalıcıdır. Birinci sınıf bir diş hekiminden hizmet aldığınızda hiç problem yaşamazsınız.

Diş implantı nasıl işlev gösterir?

Diş implantı uzun yıllardır başarılı bir şekilde kullanılan bir tedavi biçimidir. Biyolojik olarak uyumlu titanyumdan üretilir. Ağıza yerleştirilen yapay dişleri destekler. Bir bakıma yedek diş kökü gibidir. Hastanın ağzındaki kemikle başarılı bir şekilde kaynaşabilir.

Canlı kemiğin titanyum yüzey üzerinde büyümesi kaynaşmayı destekler. Böylece sıkıca yerlerine sabitlenmesi mümkün hale gelir. İmplant, köprüleri veya kuronları destekler. Eksik diş tedavisinde en önemli yöntem olmasının gerekçesi protezleri dahi sabitleyebilmesidir.

bostancı diş implantı tedavisi

Diş implantı ile köprü arasındaki fark nedir?

Bostancı diş implantı için herhangi bir araştırmaya başlamadan önce implant ile köprü arasındaki farkı öğrenmek isteyebilirsiniz. Hem implant hem de köprüler eksik dişleri tedavi etmede faydalıdırlar. Ancak her iki yöntemin çeşitli avantajları ve dezavantajları bulunur.

 • Diş köprülerinin avantajları: Diş köprüleri sigorta kapsamında olabilirler. Bu sayede belirli oranda ödeme kolaylığı elde edersiniz. Kemik grefti yapılması gibi cerrahi müdahalelere gerek yoktur. Diş implantına göre çok daha düşük bir başlangıç maliyeti vardır.
 • Diş köprülerinin dezavantajları: Diş köprülerinin yaklaşık 5 yılda bir gözden geçirilmesi gerekir. Yaş ilerledikçe doğal görünüm ortadan kalkar. Çevre dişlerde daha fazla diş problemleri ortaya çıkabilir veya sağlıklı dişlere zarar verebilir.
 • Diş implantının avantajları: Diş implantı 10-15 yıldan daha uzun bir süre kullanılabilir. Eksik diş tedavisinde en uzun ömürlü seçenektir. Doğal görünümlü dişlere sahip olmanızı sağlar. Çevresinde yer alan sağlıklı dişlere zarar vermesi söz konusu değildir.
 • Diş implantının dezavantajları: Genelde sigorta kapsamında olmazlar. Tedavi süreci 6 aya kadar uzayabilir. İlk başlarda yapmanız gereken ödeme yüksektir. Deneyimli bir diş hekimi tercih etmezseniz cerrahi müdahale kaynaklı problemler yaşayabilirsiniz.

Bostancı diş implantı hizmetlerinden yararlandığınızda diş hekiminiz tüm bu konularda size bilgi vermeyi ihmal etmeyecektir. Deneyimsiz bir diş hekimi seçmeniz durumunda bilgilendirme dahil olmak üzere pek çok konuda problem yaşayabilirsiniz.

Diş implantı yaptırmanın avantajları nelerdir?

Eksik dişleri tedavi etme söz konusu olduğunda birkaç seçeneğiniz vardır. Diş implantı öne çıkan en ideal tedavi yöntemidir. Köprülere göre avantajları çok daha fazladır. Ağız ve diş sağlığınızı desteklerken doğal görünümlü bir çözüm arıyorsanız diş implantı idealdir.

 • Kemik kaybını önler: Diş kaybı yaşadığınızda çeneniz kemik kütlesini kaybetmeye başlar. Dişleriniz sağlıklarını korumak için uyarılara ihtiyaç duyarlar. Diş implantı çene kemiğini uyararak kemik kaybını önleyebilir. Üstelik bu konuda tek seçenektir.
 • Dişlere uyum sağlar: Diş implantı doğal dişlerinize en iyi şekilde uyum sağlar. Rengi mevcut dişlerinizle eşleşir. Eksik olan dişin yerini tam olarak almayı başarır. Diş hekiminiz hariç hiç kimse ilk bakışta dişlerinizin implant olduğunu fark edemez.
 • Çiğneme kuvvetini geri kazandırır: Diş eksikliği yaşadığınızda çeneniz kuvvet kaybetmeye başlar. Titanyumdan yapılma implant diş kökünün yerini alır ve size doğal dişinizle benzer bir kuvvet sunabilir. Diğer seçeneklerde bu imkanı bulamazsınız.
 • Diş çürükleri yaşatmaz: Doğru bakım prosedürlerini takip ettiğiniz sürece implant enfeksiyona sebebiyet vermez. Diş hekiminiz tüm detayları sizinle paylaşmış olmalıdır. Bu açıdan Bostancı diş implantı hekimlerinin deneyimlerine güvenmek isteyebilirsiniz.

Diş implantının eksik diş tedavisinde en kalıcı çözüm olduğunu tekrar hatırlatmak gerekir. Bakıma önem verdiğiniz sürece 10-15 yıl boyunca implantları kullanabilirsiniz. Dişlerinizde yer alan boşlukların dolmasını sağlayarak doğal hizalanmış dişlere kavuşabilirsiniz.

Neden bir Bostancı diş implant hekimi?

Bir Bostancı diş implant uzmanına tedavi olmanızı gerektirecek farklı gerekçeler olabilir. Öncelikle Kadıköy’de güvenilir ve kaliteli hizmet sunan bir diş hekimi bulmuş olursunuz. Ayrıca, dental implant tedavisinde prosedürlerin doğru takip edileceğinin garantisini alırsınız.

Diş implant tedavisinin başarı oranı oldukça yüksektir. Seçtiğiniz diş hekimi ne yaptığını biliyorsa başarı oranı %98 gibi oldukça yüksek bir rakamdır. Bu sebeple Bostancı diş implantı hekimi arayışı yaparken mutlaka deneyimi ön planda tutmalısınız.

Kadıköy’de implant tedavisi için sayısız yer bulabilirsiniz. Bostancı diş implantı için ise en yakın nokta Suadiye’dir. Arayışınız sırasında bölgenizi sınırlarsanız daha doğru seçimler yapabilirsiniz. Bostancı diş implantı için benzer yaklaşım geçerlidir.

Diş hekimi seçerken nelere dikkat edilmeli?

İmplant tedavisi için bir diş hekimi seçmeye çalıştığınızda dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bakım, kontrol, fiyat ve deneyim dahil olmak üzere her şeyi düşünmelisiniz. Sizin için neyin daha değerli olduğuna inanıyorsanız ona uygun seçim yapmalısınız.

 • Eğitim: Diş hekiminizin eğitim geçmişini araştırmaya çalışmalısınız. Klinik deneyiminin seviyesini öğrenmelisiniz. Hangi alanda uzmanlık düzeyinin yüksek olduğuna dikkat etmelisiniz. Çünkü her diş hekimi dental implant konusunda uzman olmayabilir.
 • Yorumlar: Daha önce belirli düzeyde diş tedavisi gerçekleştirmiş olan kişilerin yorumlarını önemsemelisiniz. Özellikle dental implant gibi karmaşık süreçlerde hastaların yaşadığı deneyimler çok daha önemlidir. Yorumlar diş hekimi hakkında size fikir verebilirler.
 • Teknolojiler: Diş hekiminizin kullandığı tüm teknolojiler büyük öneme sahiptirler. Üç boyutlu tomografi ve diğer ekipmanlar en önemli bileşenlerdirler. Diş hekiminiz bunları kullanıyorsa yaşadığınız sorunu çözmek için daha isabetli adımlar atabilir.
 • Maliyet: Diş tedavisinin belirli bir maliyeti vardır. Maliyet birbirinden farklı faktörlere bağlıdır. Her bir tedavi uygulaması için maliyet farklıdır. Bostancı gibi bir bölgede tedavi yaptırmak merkeze yakın olmayan yerlerden daha pahalı olabilir.

Diş hekimi seçiminde tüm bu faktörler önemli olsa bile deneyimi ve bilgiyi asla ihmal etmemelisiniz. Kendini sürekli geliştiren ve hastalarıyla iletişimi güçlü bir diş hekimiyle çalışmak her açıdan sizi memnun edecektir. Arayışınız mutlaka bu yönde olmalıdır.

istanbul bostancı diş implantı tedavisi

Diş implantı yaptırma süreci nasıl ilerler?

Diş implantı yaptırmaya karar verdiğinizde sürecin nasıl ilerleyeceğini bilmeniz gerekir. İmplant tedavisinde titanyum vida, destek ve kuron olmak üzere üç bileşenin yerleştirilmesi söz konusudur. Ayrıca tedavi prosedürü tüm hastalarda farklı bir şekilde ilerler.

 • Değerlendirme: Diş hekiminiz çene kemiğinizi ve dişlerinizi inceler. Sizin için en iyi tedavi yöntemini belirler. Prosedürler hakkında sizi bilgilendirir. Tedaviye uygunluğunuzu kontrol etmek için tıbbi geçmişinize göz atar ve sonrasında bir tedavi planı oluşturur.
 • Diş çekimi: All-on-four implant gibi bir tedaviye başvurulacaksa kalan dişleriniz çekilebilir. Diş hekiminiz herhangi bir implant uygulamadan önce kalan dişleri çeker. Diş çekim işlemi sırasında lokal anestezi yapılır.
 • İmplantın yerleştirilmesi: Çene kemiğiniz yeteri kadar güçlüyse diş hekiminiz implantı kolayca yerleştirebilir. Yeterince güçlü değilse kemik grefti gibi yöntemlere başvurulabilir. All-on-four implant gibi tedavilerde ise kemik grefti yaptırmaya gerek yoktur.
 • Abutmentin yerleştirilmesi: İmplant yerleştirildiğinde üzerine abutment adı verilen bir parça eklenir. Bu parça implant ile kuron arasında bağlantı kurar. Abutmentın en iyi şekilde kullanılması implant tedavisinin başarısı için oldukça önemlidir.
 • Kuronun eklenmesi: İmplant ve abutment yerleştirildikten sonra diş etlerinin iyileşmesi beklenir. Diş etleriniz iyileştikten sonra abutment üzerine kuron eklenir. Kuron rengi dişlerinizle uyum sağlayacak şekilde olur ve doğal görünüm korunur.

Tüm prosedürlerin ardından bir miktar rahatsızlık yaşayabilirsiniz. Diş etlerinizin çevresinde şişlik görebilirsiniz. Bunlar implant tedavisi sonrasındaki doğal yan etkilerinden biridir. Diş hekiminizin tüm önerilerine bağlı kalırsanız ağız ve diş sağlığınızı korumaya devam edebilirsiniz.

Diş implantı yaptırmak ne kadar sürer?

Diş implantı yaptırmak istediğinizde ilk olarak değerlendirme sürecinden geçersiniz. Diş hekiminiz üç boyutlu tomografi dahil olmak üzere çeşitli yöntemlerle ölçümler yapar. Süreç kısa olsa bile gün içerisinde 1-2 saatinizi ölçümlere ayırmanız gerekebilir.

Tedavi planına bağlı olarak implant uygulandığında her bir vidanın yerleştirilmesi yarım1-2 saat sürebilir. Kaç implant yapılacaksa ayırmanız gereken süreyi buna göre hesaplayabilirsiniz. İmplant yerleştirildikten sonra 3-6 ay sürecek bir iyileşme periyoduna ihtiyacınız olacaktır.

diş implant tedavisi bostancı

Bostancı diş implant fiyatları neler?

Bostancı diş implant fiyatları oldukça değişkendir. Bunun sebebi ise fiyatları belirlerken çeşitli faktörlerin etkili olmasıdır. Tercih edilecek implant markası, diş hekiminin tedavi ücreti ve üretim materyali dahil olmak üzere tüm detaylar göz önünde bulundurulmalıdır.

Diş implant tedavisinin fiyatı diğer tedavi yöntemlerinden fazladır. Özellikle başlangıçta cebinizden çıkacak miktar çok yüksektir. Buna rağmen kalıcılığı ve kaliteyi düşünerek hareket etmelisiniz. Uzun vadede diş implantları çok daha az maliyete sahiptirler.

Bostancı diş implantı tedavisi yaptırmak istediğiniz bir alansa çevre yerleşim alanlarına bakabilirsiniz. Mevcut mahalle ve semtte beklediğiniz türde bir hizmet yoksa Suadiye ilk incelemeniz gereken yer olacaktır. Bostancı diş implantı için en çok tercih edilen yer Suadiye’dir.

Herhangi bir tedavi için son onayı vermeden önce tüm seçenekleri değerlendirmeniz gerekir. Bostancı diş implantı için size farklı seçenekler sunabilecek bir yerdir. Eğer doğru noktaya odaklanırsanız Bostancı diş implantı tedavisinde doğru adımı atabilirsiniz.